Fúkaná izolácia
- 100% zateplenie PUR penou, ktoré neoľutujete

Fúkaná izolácia je nekompromisná metóda zateplenia Vášho domova na večné veky … PUR pena má špičkové vlastnosti ktoré jej umožňujú dokonalé zateplenie každej strechy, podkrovia, krovu, fasády,  steny, podlahy, základov a v podstate všetkého, kde nám môže unikať teplo resp. vnikať teplo. Fúkaná izolácia zakryje každý tepelný most tak, aby Vaša cena za vykurovanie bola čo najnižšia a návratnosť čo najrýchlejšia. Kvôli unikátnym vlastnostiam právom dostala fúkaná izolácia aj označenie ako  „smart“ alebo chytrá. Najúčinnejšie zateplenie každého domu alebo objektu.

 • Mimoriadne dôležitá je odborná aplikácie fúkanej izolácie – naša spoločnosť má niekoľkoročné skúsenosti zatepľovaní PUR penou a smozrejme certifkát na odborné zateplenie priamo od renovovaného výrobcu. Penová izolácia od RAGA Partners je zateplenie, ktoré neoľutujete …

V  prípade záujmu o zateplenie penovou izoláciou – pošlite nám Vaše telefónne číslo, email a meno a my sa Vám v čo najkratšom čase ozveme. Ochotne Vám poradíme akú hrúbku, typ a všetky možné detaily. Naše skúsenosti  a materiály špičkovej kvality Vám pomôžu optimálne zatepliť Váš domov.

Fúkaná izolácia - aká je cena za zateplenie PUR penou ?

Aby sme Vás nezaťažovali zložitými výpočtami – uvedieme Vám jednoduchý príklad, koľko stojí zateplenie bežného rodinného domu o rozlohe cca 100 m2.

 • Orientačná cena fúkanej izolácie pri hrúbke 26 cm je len 2028 € s DPH.
 • Hrúbka 26 cm PUR peny je porovnateľná so 40 cm zateplením minerálnou vlnou.
 • Cena zateplenia PUR penou závisí od množstva, hrúbky a náročnosti aplikácie.

V prípade akýchkoľvek otázok ohľadne penovej striekanej izolácie, cenovej ponuky alebo poradenstva môžete nás kontaktovať – cenovú ponuku Vám spracujeme presne podľa Vašich požiadaviek.

Prečo fúkaná izolácia od nás? Nie je pena ako pena ... u nás je kvalita na 1. mieste

V dnešnej „zelenej“ dobe je kvalitná a hlavne účinná tepelná izolácia povinnosťou, aby Vám bol skolaudovaný dom alebo hocijaký objekt či už na podnikanie alebo bývanie. Za ostatné roky stúpajú požiadavky na čo najúčinnejšie zateplenie a aj materiály sa tomuto trendu prispôsobili. Na vrchol v tomto trende sa dostala fúkaná izolácia – izolácia striekaním PUR peny, ktorá má ďaľeko lepšie vlastnosti na zateplenie ako ostatné materiály. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli, že sa budeme zaoberať týmto úžasným penovým izolantom, ktorý je nielen ekologický ale aj cenovo veľmi dostupný.  Existujú aj PUR peny, ktoré sú lacnejšie – ktoré samozrejme nemajú také vlastnosti ako tie najkvalitnejšie. Tu si treba dôkladne zvážiť – aby sa Vám trochu nižšia vstupná cena nevrátila negatívnym spôsobom – či už vo forme financií alebo trvácnosti penovej izolácie. Svojpomocne izolovať je viac menej nemožné, nakoľko iba investícia do technológie by bola dramaticky vyššia.

Stroj na zateplenie penovou izoláciou
Logo Synthesia - PUR pena špičkovej kvality

Fúkaná izolácia má širokospektrálne využitie. Najčastejšie sa využíva na izolovanie striech - či už šikmých alebo pultových.

Kúrenie bez tepelných strát v zime a príjemný chládok v interiéri v lete. Tento komfort vám zabezpečí fúkaná izolácia PUR penou.

PUR pena vyniká úžasnými tepelnoizolačnými vlastnosťami. V súčasnosti patrí k najlepším a najviac obľúbeným materiálom na zateplenie. Aj vďaka univerzálnemu využitiu. Tepelná izolácia sa hodí všade od základov až po strechu. Do interiéru aj exteriéru.

Poslúži vám počas celého roka. V zime prispeje k efektívnejšiemu kúreniu. Spoľahnite sa, že nahromadené vnútorné teplo nepustí von a vy si doma vychutnáte pohodlie bez prebytočných nákladov. Aplikácia striekaním zaistí perfektné splynutie s povrchom a zabráni vzniku tepelných mostov.

No a čo v lete? PUR pena zadrží teplo, ktoré by slnečné lúče dopravili do vášho domu. Chládok si tak užijete aj pod strechou. A to je pri letných horúčavách na nezaplatenie.

Zateplenie šikmej strechy PUR penou sa aplikuje nanášaním fúkanej izolácie medzi krokvami – následne táto pena sa dokonale „roztečie – rozpína“ a vyplní každú škáru a tým pádom eleminuje všetky tepelné mosty.

Na izoláciu používame prevažne mäkkú penu, ktorá je vhodná na izolovanie šikmých striech. Finálna úprava je možná aj do úplnej roviny – tento spôsob je náročnejší. Nespornou výhodou fúkanej izolácie strechy je v tom, že na účinné zateplenie stačí menšia hrúbka ako pri bežných typoch izolácie.

Po aplikácii je nutná aj parozábrana. Voda cez penovú izoláciu neprejde – nakoľko molekula vody je väčšia ako bunky PUR peny, ale vlhkosť samozrejme môže prejsť – preto je nutná aj parozábrana. Horľavosť penovej izolácie je v striede E – má samozhášajúce vlastnosti.

5 - hlavných výhod penovej  striekanej izolácie

 • Fúkaná izolácia zaizoluje čokoľvek za výhodné ceny

  Či už zatepľujete interiér, alebo exteriér, striekaná fúkaná izolácia je správne riešenie. Využijete ju na izoláciu základov, stien, fasády a podlahy. Takisto ňou vyplníte rohy v podkroví, aj pri izolácii strechy a stropu. V pomera kvalita a cena je táto izolácia neprekonateľná.

 • PUR izolácia vyplní každú škáru – chytré zateplenie

  Nezáleží na tvare a zložení povrchu. Izolačnú PUR penu dostanete do každej medzery. Striekaná penová izolácia znamená efektívnu priľnavosť materiálu bez tepelných mostov.

 • Rýchlo sa aplikuje – dom vieme zatepliť za 1 deň

  Rýchla realizácia bez špeciálnej prípravy. Pena tvrdne niekoľko sekúnd po aplikovaní a ihneď plní svoju funkciu. Zateplenie penovou striekanou izoláciou je aj rýchle – bežný dom vieme zatepliť za 1 pracovný deň.

 • Fúkaná izolácia je stála a nemení vlastnosti ani tvar

  Počas celej životnosti si striekaná penová tepelná izolácia udržiava rovnaký objem. Je trvácna, nemení vlastnosti a nezmršťuje sa.

 • Fukaná izolácia šetrí životné prostredie aj Vašu peňaženku

  PUR pena je zdravotne nezávadná a nemá žiadny vplyv na ozónovú vrstvu. Zateplenie striekanou penovou izoláciou je ekologické. Prispejete tak k zdravšiemu životnému prostrediu. Pre Vás je veľmi dôležitý benefit v cene za vykurovanie a v lete za príjemný pobyt vo Vašom domove …

✴️ Mäkká a tvrdá PUR pena 🏠

Polyuretánová pena je jedným z najlepších izolačných materiálov na trhu. Je odolná voči hlodavcom a nezahniezdi sa v nej ani vtáctvo.

Na zateplenie PUR penou používame hlavne Poliuretan Spray od overeného európskeho výrobcu Synthesia. Konkrétny materiál zvolíme podľa toho, čo vám najviac vyhovuje. Aplikujeme ho s profesionálnym prístupom a dodržiavame všetky štandardy kvality.

Mäkkú penu s otvorenou bunkovou štruktúrou využívame pri tepelnej izolácii interiéru. Jej nízka hmotnosť nezaťaží konštrukciu, pričom spoľahlivo izoluje teplo aj zvuk. Zároveň pohlcuje a odvádza vlhkosť, čím bráni vzniku plesní. Mäkká pena sa hodí na plášte šikmých striech, steny, rámové a sendvičové konštrukcie či trámové stropy.

Tvrdá pena má uzavretú bunkovú štruktúru a je pevnejšia. Výborne izoluje vlhkosť a vodu, preto vynikne pri zateplení exteriéru: základov a fasády, ale aj podláh a strešných plášťov. Zvyšuje mechanickú odolnosť konštrukcie.

Po zateplení strechy PUR penou
Pred zateplením strechy PUR penou

Názorná video ukážka ako sa zatepľuje PUR penou  – striekanou izoláciou

Prehrať video
Prehrať video

Referencie – ukážky zateplenia penovou striekanou izoláciou

Prečo je fúkaná izolácia taký dobrý izolant ?

Fúkaná izolácia (penové striekané zateplenie) - PUR pena je dokonalý izolant 21. storočia, ktorý Vám za dobrú cenu zabezpečí dokonalý tepelný komfort Vášho domova ... Nekompromisne zateplí každú strechu, podkrovie, stenu, podlahu. Vhodná je aj na hydroizoláciu každého objektu.

Odolnosť a životnosť fúkanej izolácie

Zabudnite na tepelné straty.  PUR pena vyniká priľnavosťou k povrchu a dlhou životnosťou. Dostane sa do každej škáry, je trvácna a časom sa nezmrští. Odolá hlodavcom, plesni aj hubám.

Fúkaná izolácia má rýchlu návratnosť

Fúkaná PUR izolácia spoľahlivo izoluje teplo, vlhkosť a zvuk. Zaistí vám komfort v zimných aj letných mesiacoch. A určite oceníte rýchlu návratnosť investície, ktorú investujete do zateplenia.

Univerzálnosť a flexibilita PUR peny

Fúkanú izoláciu využijete v interiéri aj exteriéri. Zateplíte ňou všetko od základov po strechu. Steny, fasády, podlahy či podkrovie. Aplikácia je veľmi rýchla.

Zateplenie PUR penou s dôrazom na kvalitu

Získate komplexný servis od prípravy po dokončovacie práce. Postaráme sa o celý proces zateplenia PUR penou. Pracujeme s materiálom od TOP európskej značky Synthesia.

Logo Footer

RAGA partners s.r.o.
Rozvadze 518
91311 Trenčianske Stankovce

IČO •  50686755
IČ DPH • SK2120454479

Používame špičkovú penovú izoláciu od firmy  Synthesia. ktorá je na trhu najdlhšie a má aj najväčšie skúsenosti s moderným zateplením. Dlhodobý vývoj PUR peny zabezpečí čo najkvalitnejšie zateplenie a tým pádom oveľa rýchlejšiu návratnosť oproti PUR penám, ktoré nemajú také vlastnosti.

Striekanou izoláciou na rozdiel od minerálnej vaty a iných izolantov,  dokážete eliminovať všetky tepelné mosty na úplné minimum. Fúkaním PUR peny vyplníme každý priestor, kde by mohlo unikať teplo resp. v lete kde mohlo prenikať slnečné žiarenie. Penová striekaná izolácia ušetrí v zime a ochráni pred teplom v lete … Izolácia ktorá má zmysel

Zateplenie PUR penou

Zatepliť penovou fúkanou izoláciou je naozaj dobrý nápad, ktorý nebudete nikdy ľutovať …

Zdieľať stránku