Zateplenie podkrovia PUR penou - penovou striekanou izoláciou - Kvalita & Dobrá cena

Zateplenie podkrovia strechy PUR penou sa aplikuje nanášaním penovej izolácie medzi krokvami – následne táto pena sa dokonale “roztečie – rozpína” a vyplní každú škáru a tým pádom eleminuje všetky tepelné mosty.

Na izoláciu používame prevažne mäkkú penu, ktorá je najvhodnejšia na izolovanie podkroví šikmých striech. Finálna úprava je možná aj do úplnej roviny – tento spôsob je náročnejší. Nespornou výhodou striekanej izolácie strechy je v tom, že na účinné zateplenie stačí menšia hrúbka ako pri bežných typoch izolácie.

Po aplikácii je nutná aj parozábrana. Voda cez penovú izoláciu neprejde – nakoľko molekula vody je väčšia ako bunky PUR peny, ale vlhkosť samozrejme môže prejsť – preto je nutná aj parozábrana. Horľavosť penovej izolácie je v striede E – má samozhášajúce vlastnosti.

Výhody izolácie – zateplenia podkrovia PUR penou – dokonale utesnené podkrovie každej strechy.

Izolácia podkrovia striech PUR penou je najefektívnejšie riešenie,  ktoré nahradí doterajšie možnosti zateplenia.

  • akustická – zvuková izolácia
  • ochrana priestoru pred prehrievaním v letných mesiacoch
  • penová izolácia strechy zabráni plesniam
  • dokonalá eliminácia tepelných mostov – PUR pena prejde do každého priestoru
  • zvýšenie mechanickej odolnosti a stability
  • úspora energie na vykurovanie
  • 26 cm PUR peny medzi krokvami zodpovedá cca 40 cm minerálnej vlny

Zateplenie šikmých striech penou realizujeme v lokalitách:

  • Trenčín, Ilava, Dubnica, Púchov, Považská Bystrica, Prievidza, Bánovce nad Bebravou, Nové mesto nad Váhom, Myjava, Prievidza, Topoľčany, Partizánske, Trnava, Piešťany,  Senica, Hlohovec, Galanta, Bratislava, Pezinok, Senec, Malacky, Nitra,  Zlaté Moravce, Žilina, Bytča, Kysucké Nové Mesto.

Penová striekaná izolácia - Najúčinnejšie zateplenie PUR penou

Striekaná izolácia

Penová striekaná izolácia – bohovské zateplenie … Penová striekaná izolácia spôsobila v izolačných materiáloch doslova revolúciu. V snahe o čo najlepšie zateplenie sa pur pena dostala na popredné priečky – či sa to týka hlavne efektivity a v konečnom dôsledku aj ceny. V dnešnej dobe existuje celý rad materiálov na zateplenie domu či hocijakého objektu.…